همایش ملی فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی فراخوان مقاله داد

همایش ملی فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی فراخوان مقاله داد

به گزارش کارت خوب، چهارمحال و بختیاری همایش ملی «فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی با تاکید بر گستره چهارمحال وبختیاری» در دانشگاه شهرکرد برگزار می گردد که پژوهشگران علاقه مند از سراسر کشور می توانند ارسال مقالات به سایت همایش به نشانی conf.sku.ac.ir/afhchb رجوع کنند.


جهانگیر صفری، استاد گروه ادبیات داستانی دانشگاه شهرکرد و دبیر علمی همایش ملی «فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی با تاکید بر گستره چهارمحال وبختیاری» در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که ارسال آثار به این همایش با انتشار فراخوان سراسری کشور از اواخر مردادماه سالجاری شروع شده است، اظهار نمود: زمان برگزاری این همایش که مقرر بود ۲۴ آبان ماه برگزار گردد تغییر یافته و این رویداد ملی در ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد؛ پژوهشگران تا ۲۵ فروردین ماه سال آینده می توانند مقالات خویش را به این همایش ارسال نمایند.
وی افزود: مستند ساختن فرهنگ و ادبیات آیینی، بررسی علمی فرهنگ و ادبیات آیینی و آشنا کردن نسل نوجوان و جوان با فرهنگ و ادبیات آیینی از اهداف برگزاری همایش ملی «فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی» است.
صفری در مورد محورهای همایش فرهنگ، ادبیات و هنر آیینی، بیان نمود: مطالعات سبک شناختی شامل زبانی و بلاغی، ادبیات آیینی، مطالعات ادبیات آیینی بر مبنای نظریه های معاصر، مطالعات بینامتنی و تطبیقی ادبیات آیینی، مطالعات روایت شناسی ادبیات آیینی، مطالعات متن شناسی و نسخه پژوهشی همچون محورهای این رویداد فرهنگی است.
وی ادامه داد: مطالعات بازتاب ادبیات آیینی در فرهنگ و ادبیات عامه، بررسی سیر تحول و تطور ادبیات آیینی، نقش مناسک و آیین در زندگی مردم و بازتاب آیین ها در هنر و جلوه های معماری از دیگر محورها هستند که با تمرکز بر گستره چهارمحال و بختیاری می تواند مبحث پژوهشها و مقالات علاقه مندان باشد.
استاد گروه ادبیات داستانی دانشگاه شهرکرد در انتها اظهار داشت: پژوهشگران علاقه مند از سراسر کشور می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات به سایت همایش به نشانی conf.sku.ac.ir/afhchb رجوع کنند؛ مقالات برگزیده در مجلات علمی پژوهشی afhchb@sku.ac.ir چاپ خواهد شد.1402/08/23
12:45:19
5.0 / 5
96
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب