پیشبینی بورس در نیمه نخست سال جاری

پیشبینی بورس در نیمه نخست سال جاری

به گزارش کارت خوب، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که این بازار در نیمه نخست سالجاری نسبت به سایر بازارهای موازی رونق بیشتری خواهد داشت.


سعید جعفری در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر این که بازار سرمایه امسال رونق بیشتری نسبت به سال قبل خواهد داشت، اظهار نمود: عوامل رشد قیمت ها در فضای کلان اقتصاد کشور همچنان فعال می باشند، بنابراین در بازار سرمایه هم قیمت اسمی سهام شرکت ها رشد خواهد نمود. از سوی دیگر شاهد ثبات یا افزایش قیمت جهانی کالاها خواهیم بود و از آنجاکه سودآوری خیلی از شرکتهای داخلی به قیمت های جهانی و نرخ ارز وابسته است، بورس ایران هم شاهد رشد خواهد بود.
وی افزود: میتوان گفت حتی با فرض گشایش های سیاسی، در نیمه اول سالجاری بازار سرمایه بازدهی بیشتری نسبت به سایر بازارهای سرمایه گذاری خواهد داشت، چونکه با از بین رفتن و کم رنگ شدن ریسک های سیاسی تمایل سرمایه گذاران به خرید سهام بیشتر می شود. از آنجاکه بخشی از عقب ماندگی بازار سهام نسبت به سایر بازارهای سرمایه گذاری در سالهای گذشته نگرانی سهام داران از ریسک های سیاسی بوده است، احیانا این عقب ماندگی با کاهش ریسک های سیاسی جبران خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در شرایط تحریم شرکتهای بورسی توانایی افزایش مقدار فروش و بهره وری را از دست می دهند، اظهار داشت: این مورد سبب می شود سرمایه گذار بازدهی حداکثر به اندازه تورم کسب کند. به صورت کلی این انتظار وجود دارد که در نیمه اول سالجاری بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها رونق بیشتری داشته باشد.1402/01/12
18:34:50
5.0 / 5
217
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب