علت کاهش فشار آب در تهران

علت کاهش فشار آب در تهران

کارت خوب: در صورتیکه طبق اعلام مشترکان به ایسنا، طی روزهای اخیر، فشار آب در بعضی از منطقه های تهران با افت همراه بوده اما مدیر دفتر بهره برداری شرکت آب وفاضلاب استان تهران می گوید که هیچگونه برنامه ریزی برای اعمال افت فشار آب صورت نگرفته و علت این مساله در بعضی مناطق افزایش مصرف آب است.


به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، تهران یکی از استانهای خشک کشور شمرده می شود که در طول سالهای اخیر وضعیت چندان مناسبی در زمینه منابع آبی نداشته است، این مساله در روزهای گرم و حتی روزهای پایانی سال به سبب رسم خانه تکانی، بیشتر نمود داشته و در نتیجه مشکلاتی را برای شهروندان به وجود می آورد.
طبق گزارش های مردمی که از برخی نقاط مختلف از شمال، جنوب، شرق و غرب تهران به ایسنا اعلام شده، افت فشار آب طی روزهای گذشته قابل توجه بوده تاجایی که گاهی انجام امور روزمره نیز با مشکلاتی همراه شده است، با اینحال شرکت آبفای تهران اعلام می کند که هیچ نوع برنامه ریزی برای کاهش افت فشار آب انجام نشده است.
علی اکبر ملکوتی - مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب وفاضلاب استان تهران در این رابطه به ایسنا توضیح داد: در شهر تهران هیچ برنامه ای برای ایجاد افت فشار و یا قطع آب نداریم، ممکنست باتوجه به مصارفی که مشترکان در ایام پایانی سال دارند، مصرف آب بالا رفته و تامین آب در طبقات بالا با مشکل مواجه شود که آن هم به سبب مصارف بالاست.
وی با تأکید بر این که بصورت برنامه ریزی شده هیچ نوع افت فشاری را نداریم و اگر قرار باشد این مساله بصورت برنامه ریزی شده اتفاق بیفتد، حتما از قبل اطلاع رسانی می نماییم، اظهار داشت: طی روزهای گذشته میزان مصرف آب بسیار افزوده شد و این میزان مصرف را برای روزهای گرم سال پیش بینی می کردیم، درحقیقت اوج مصرفی را که در تابستان شاهد بودیم، حالا تجربه کردیم و این نشان میدهد که مصرف آب در تهران بالا بوده و نیاز است باتوجه به خشکسالی سالهای اخیر و حجم منابع سدها مدیریت مصرف را بیشتر رعایت نماییم.
مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب وفاضلاب استان تهران با اعلان اینکه حجم ذخایر آب در سدها در مقایسه با سال قبل ۹۵ میلیون مترمکعب کم شده و نباید تصور نماییم بارندگی هایی که حالا اتفاق افتاده و بیشتر بصورت برف است، می توان کمبودها را جبران کرد، اظهار داشت: باید همچنان بحث مصرف بهینه آب آشامیدنی و قطع مصرف آب غیر ضروری مورد توجه قرار بگیرد.
بگفته ملکوتی نباید از آب برای شست وشوی حیات، شیشه ها و معابر استفاده گردد و می توان از روش های جایگزین ماننند شیشه شورها، دستمال مرطوب و یا تی استفاده نمود. این موارد باید رعایت شود تا بتوانیم منابعی را که حالا دردسترس است را برای پیک مصرف تابستان استفاده نمائیم.
وی با تأکید بر این که در این ایام حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد میزان مصرف آب بیشتر می شود، اظهار داشت: باید در این شرایط شهروندان تغییر الگوی مصرف آب را در دستور کار خود قرار دهند، انرژی آب مانند سایر انرژی ها مانند برق و گاز نیست که بتوان به آسانی آنرا منتقل کرد، باید در حفظ آن کوشا باشیم تا همیشه این منابع را بطور پایدار در دسترس داشته باشیم.
منبع:

1401/12/25
12:49:56
5.0 / 5
467
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب