قوانین سخت تر در انتظار بانک های آمریکایی

قوانین سخت تر در انتظار بانک های آمریکایی

به گزارش کارت خوب، بایدن به دنبال قوانین قوی تری برای بانکهای ایالات متحده است.


به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا و به نقل از اکونومیک، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تصریح کرد که سیستم بانکی این کشور علیرغم فروپاشی بانک سیلیکون ولی، امن است.
بایدن تصریح کرد: آمریکایی ها اطمینان داشته باشند که سیستم بانکی ایمن است و سپرده های آنان در صورت نیاز در دسترس خواهد بود.
از طرفی، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که مدیران بانکها برکنار می شوند؛ در حالیکه حمایتی برای سرمایه گذاران درگیر هم وجود نخواهد داشت.
بایدن همینطور بعد از بزرگترین ورشکستگی بانکهای ایالات متحده از زمان بحران مالی ۲۰۰۸، مقررات جدیدی را وعده داد. گروه اقتصادی وی در آخر هفته با رگولاتورها، اقدامات شامل تضمین سپرده ها در هر دو بانک، راه اندازی تسهیلات جدید برای دسترسی بانکها به وجوه اضطراری و تسهیل وام گیری بانکها از فدرال رزرو در مواقع اضطراری بود.
این اقدامات موجی از آرامش را در سیلیکون ولی به ارمغان آورد اما با عنایت به این که بحران اعتماد سیستم مالی ایالات متحده را مورد آزمایش قرار می دهد و نگرانی ها در خصوص این که این پیامدها بازارهای جهانی را در هفته آینده متلاطم خواهد کرد، امداد کوتاه مدت بود.
بایدن همینطور تصریح کرد که دولتش روی کاهش خطرات رویدادهای مشابه در آینده کار خواهد نمود و از کنگره می خواهد تا قوانین بانکی را بیشتر تقویت کند.
منبع:

1401/12/23
08:31:32
5.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب