در نشست خبری تشریح شد؛

اعلام جزئیات برنامه ها و نام گذاری روزهای هفته گردشگری

اعلام جزئیات برنامه ها و نام گذاری روزهای هفته گردشگری

به گزارش کارت خوب، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جزئیات برنامه های هفته گردشگری را که با شعار «رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران» برگزار می شود، شرح داد.


به گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا، سید مصطفی فاطمی روز چهارشنبه - ۳۰ شهریور ۱۴۰۱- در نشست خبری با خبرنگاران، جزئیات برنامه های اجرائی و رویدادهایی که همزمان با روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری که از پنجم تا ۱۱ مهر ماه در سراسر کشور برگزار می شود، تشریح نمود.
فاطمی با اعلان اینکه شعار روز جهانی گردشگری «بازاندیشی در گردشگری» در سال ۲۰۲۲ اظهار داشت: شعار سال گردشگری در ایران «رویش اندیشه های نو در گردشگری» نامگذاری شده است. در این هفته مجموعه ای از رویدادهای مناسبتی برمبنای گردشگری های موضوعی (کشاورزی، مذهبی معنوی، خوراک و... ) است که توسط میزهای تخصصی گردشگری برنامه ریزی شده است.
فاطمی توضیح داد: در طول هفته گردشگری حدود ۹۰ عنوان جشنواره، بیش از ۵۰ نشست تخصصی و همایش، حدود ۹۰ کارگاه آموزشی و حدود ۲۹ برنامه در پایگاه های فرهنگی تاریخی در سراسر کشور برگزار می گردد.
افتتاح ۱۸۳ طرح زیرساختی و زیربنایی گردشگری
احمد تجری مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی نیز توضیح داد: در هفته گردشگری ۱۸۳ طرح زیرساختی و زیربنایی گردشگری در سطح کشور با سرمایه گذاری ۳ هزار و ۱۹۸ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد. مساحت این طرح ها بیش از ۳۸۸ هزار متر مربع است و بیش از ۲۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهدنمود.
وی توضیح داد: ۳۰۰ هزار میلیارد تومان طرح زیرساختی گردشگری در سراسر کشور درحال اجراست که پیشرفت هر کدام از این طرح ها متفاوت می باشد و رویکرد وزارت میراث فرهنگی سرعت بخشی به اجرا و تکمیل طرح های نیمه تمام است.
تجری درباره ی جزئیات طرح های آماده بهره برداری در هفته گردشگری اظهار داشت: از مجموع این طرح ها، ۲۱ هتل و مرکز اقامتی، ۸۱ اقامتگاه بوم گردی، ۲۱سفرخانه سنتی و ۲۶ مجتمع گردشگریست و ۳۴ طرح مختلف در حوزه مجتمع های اب درمانی واحد پذیرایی بین راهی و خانه مسافر و شهربازی دفاتر خدمات گردشگری افتتاح و به بهره برداری می رسد.


در این مراسم با حضور مدیران کل معاونت گردشگری و نمایندگان انجمن های صنفی حوزه گردشگری پوستر روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری ایران رونمایی گردید.
براساس برنامه ریزی انجام شده روزهای هفته گردشگری به شرح زیر نام گذاری شده است:
۵ مهر ؛ ایران مهد زیارت شیعیان و تمدن ادیان
۶ مهر؛ گردشگری در چهار اقلیم ایرام
۷ مهر؛ گردشگری و پیوند اقوام ایرانی
۸ مهر؛ ایران سرای اندیشمندان و مفاخر فرهنگی و ادبی
۹ مهر ؛ گردشگری در دسترس برای همه گردشگران
۱۰ مهر ؛ گردشگری و غذاهای ایرانی
۱۱ مهر؛ طبیعت گردی و گردشگری روستایی


این خبر درحال تکمیل شدن است...منبع:

1401/06/30
12:15:37
5.0 / 5
83
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب