اوپك در گزارشی پیش بینی كرد؛

تأثیر اندک سویه جدید کرونا بر تقاضای نفت

تأثیر اندک سویه جدید کرونا بر تقاضای نفت

کارت خوب: اوپک با ابراز خوش بینی به شرایط تقاضای نفت در سال 2022 اعلام نمود که تأثیر سویه اومیکرون ویروس کرونا بر آن محدود خواهد بود.


به گزارش کارت خوب به نقل از وزارت نفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز دوشنبه (۲۲ آذرماه) در گزارش ماهانه اش پیش بینی تقاضای جهانی نفت برای سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ را افزایش داد و با پایبندی به جدول زمانی خود درباره بازگشت مصرف نفت به سطوح قبل از شروع بحران انتشار ویروس کرونا، اعلام نمود که گونه اومیکرون تأثیر اندکی بر تقاضا خواهد داشت.
این دیدگاه خوش بینانه اوپک در حالی عنوان شد که قیمت نفت تا حدی از کاهش ماه گذشته بهبود یافته است، با این وجود، سازمان بهداشت جهانی معتقد می باشد سویه اومیکرون خطر جهانی بسیار بالایی به وجود می آورد.
اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام نمود که انتظار دارد تقاضای جهانی نفت در سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ به طور متوسط به ۹۹ میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه در روز برسد که یک میلیون و ۱۱۰ هزار بشکه در روز بیشتر از پیش بینی ماه گذشته این سازمان است.
در این گزارش، اوپک با حفظ پیش بینی خود درباره رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۰، آنرا ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز اعلام نمود. پیش بینی رشد امسال نیز بدون تغییر باقی ماند.
انتظار می رود مصرف جهانی نفت در سه ماه سوم سال ۲۰۲۲ مطابق با پیش بینی ماه گذشته از مرز ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر رود. طبق گزارش اوپک، مصرفی گاز آخرین بار در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز بوده است.


منبع:

1400/10/25
22:29:51
5.0 / 5
271
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب