مدیرعامل شركت ملی نفت امارات:

هیدروکربن ها از بازار انرژی حذف نمی شوند

هیدروکربن ها از بازار انرژی حذف نمی شوند

به گزارش کارت خوب مدیرعامل شرکت ملی نفت امارات (ادنوک) اظهار داشت: جهان به مصرف هیدروکربن ها نیاز دارد و نمی تواند آنها را از سبد انرژی حذف کند.


به گزارش کارت خوب به نقل از وزارت نفت، سلطان الجابر روز گذشته در آئین گشایش نمایشگاه و کنفرانس نفت و گاز ابوظبی (ادیپک) اعلام نمود که جهان نمی تواند به آسانی از هیدروکربن ها جدا شود و صنعت نفت و گاز باید تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیشتر از ۶۰۰ میلیارد دلار در این حوزه سرمایه گذاری کند تا تقاضای مورد انتظار را برآورده کند.
وی در حالی این گفته ها را مطرح می کند که مذاکرات همایش تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو با توافقی به پایان رسید که برای اولین بار سوخت های فسیلی را بعنوان محرک اصلی گرمایش جهانی هدف قرار داد.
مدیرعامل ادنوک با تکرار درخواست خود برای نگاهی عملگرایانه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و در عین حال تضمین امنیت انرژی جهانی، اظهار داشت: جامعه جهانی اخیرا در همایش تغییرات اقلیمی گلاسکو (کاپ ۲۶) به این نتیجه رسید و این مذاکرات در مجموع، موفقیت آمیز بود.
الجابر اضافه کرد: اگر بخواهیم با موفقیت دوره گذار انرژی را پشت سر گذاریم نمی توانیم به آسانی از سیستم امروز انرژی جهان فاصله بگیریم و نمی توان تنها با چرخش یک کلید این فرایند را انجام داد.
در حالی که امارات متحده عربی نشست تغییرات اقلیمی سال ۲۰۳۲ میلادی (کاپ ۲۸) را میزبانی می کند، اظهار داشت: ادنوک در نظر دارد ظرفیت تولید نفت خویش را تا سال ۲۰۳۰ میلادی افزایش دهد و به ۵ میلیون بشکه در روز برساند و در عین حال برای کاهش تولید کربن تلاش کند.


منبع:

1400/09/09
11:52:06
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب