آخرین وضعیت سهام عدالت وراث

آخرین وضعیت سهام عدالت وراث

به گزارش کارت خوب مدیر سیستم تسویه و پرداخت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: تا آخر سال، سامانه ای در جهت انتقال سهام افراد فوت شده به وارثان آنان ایجاد خواهد شد.به گزارش کارت خوب به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، حسین قشمی درباره سهام عدالت فوت شدگان اضافه کرد: با عنایت به تعداد سه میلیون نفر از فوت شدگان سهام عدالت، امکان این که عملیات قهری آنان به صورت دستی انجام و سهام را به وارثان انتقال داد، وجود ندارد.
وی بر ایجاد سامانه ای به منظور انجام عملیات فوق اشاره نمود و اظهار داشت: برای ایجاد این سامانه، جلسات گوناگونی با همکاران واحد حقوقی قوه قضائیه و همکاران واحد فناوری اطلاعات شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد تا اطلاعات موجود متوفیان چه از جهت میزان سهام عدالت چه از جهت تعداد وراث در این سامانه ثبت و ضبط شود تا درصدی که وارثان از سهام ارث می برند مشخص شود که امیدوارم این مورد امسال عملیاتی شود.
قشمی ضمن اشاره به ادعای برخی افراد در خصوص این که در سامانه سجام ثبت نام کرده، اما موفق به دریافت سود سهام عدالت نشده اند، اضافه کرد: با عنایت به درج شماره شبا در سامانه سجام، سامانه فوق، شماره شبا را راستی آزمایی کرده و استعلام های معتبری از بانک مرکزی دریافت می کند.
وی افزود: با عنایت به این که برخی از سهامداران در سامانه سجام ثبت نام نکرده بودند، قرار بر این شد تا ابتدا از راه سامانه، شبا آنها را استخراج نماییم و درصورتیکه شماره شبا در آن موجود نباشد از راه سایت سهام عدالت و شباهایی که از راه سازمان خصوصی سازی در اختیار ما قرار داده شده، بتوانیم سود را به حساب این افراد واریز نماییم.
مدیر سیستم تسویه و پرداخت سپرده گذاری مرکزی در ادامه با اشاره به اینکه برای برخی از حساب ها سود واریز شده و به علل مختلف برگشت خورده است، اظهار داشت: علت اصلی این امر، داشتن حساب دراز مدت و یا حساب مسدود، راکد، انفرادی و یا حساب مشترک بوده است که در این صورت امکان واریز سود وجود نخواهد داشت.
قشمی در ادامه ضمن اشاره به تماس برخی افراد با مرکز ارتباطات سپرده گذاری مر کزی در خصوص این که سودی به حساب آنها واریز نشده است، اضافه کرد: رهگیری های ما حاکی از این است که شماره حسابی توسط آنان کنترل و ملاحظه می شود که اصلاً سودی به آن واریز نشده و سود به حساب دیگری واریز شده است.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی افراد ۶۰ درصد سهام خویش را فروخته اند، اما پولی برای آنها واریز نشده است، اظهار داشت: وجه معامله در اختیار شرکت سپرده گذاری نیست بلکه در اختیار کارگزاران ناظری است که از راه آنها فروش انجام می شود و افراد می توانند با حضور در کارگزاری، پیگیری دریافت وجوه معاملات را داشته باشند.


منبع:

1400/04/26
09:41:12
5.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب