گزارش بازار جهانی؛

افزایش قیمت نفت با افت دلار

افزایش قیمت نفت با افت دلار

کارت خوب: قیمت نفت روز سه شنبه به سبب افت ارزش دلار آمریکا افزایش پیدا کرد.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر افت ارزش دلار آمریکا و جبران نگرانی ها درباره ی محدودیت های مربوط به بیماری کرونا در چین و تأثیر آن بر کاهش تقاضای سوخت در دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان سبب شد قیمت های نفت روز سه شنبه (دهم آبان ماه) افزایش یابد.
بهای معامله های نفت خام شاخص برنت دریای شمال برای تحویل در ماه ژانویه روز سه شنبه ساعت ۷ و ۱۸ دقیقه به وقت گرینویچ با یک دلار و ۵۳ سنت معادل ۱.۷ درصد افزایش به ۹۴ دلار و ۳۴ سنت به ازای هر بشکه رسید. قراردادهای ماه دسامبر روز دوشنبه (نهم آبان ماه) با کاهش یک درصدی با قیمت ۹۴ دلار و ۸۳ سنت به ازای هر بشکه به انتها رسید.
نفت خام شاخص وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) نیز روز سه شنبه با یک دلار و ۳۸ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش با قیمت ۸۷ دلار و ۹۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت آمریکا در معامله های روز دوشنبه ۱.۶ درصد کم شده بود.
پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) اعلام نمودند تولید خودرا ۲ میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد، شاخص برنت دریای شمال و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هر دو ماه اکتبر را با افزایش قیمت به انتها رساندند و اولین رشد ماهانه را از ماه مه تا حالا ثبت کردند.
تینا تنگ، تحلیلگر شرکت خدمات مالی سی ام سی مارکتس اظهار داشت: کاهش تولید نفت اوپک پلاس و داده های مربوط به صادرات بی سابقه نفت ایالات متحده نیز در حقیقت از قیمت های نفت حمایت می کند.
اوپک روز دوشنبه پیش بینی خودرا درباره ی تقاضای نفت جهان در بین مدت و بلندمدت افزایش داد و اعلام نمود با وجود دوره گذار به منابع انرژی تجدیدپذیر، برای تامین این مقدار تقاضا به ۱۲ تریلیون و ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.
بر اساس این گزارش، محدودیت های مربوط به بیماری کرونا در چین سبب تعطیلی موقت تفرجگاه دیزنی در شانگهای در روز دوشنبه شد و نگرانی ها درباره ی کاهش تقاضای سوخت را در بزرگ ترین واردکننده نفت خام جهان هم زمان با سیاست های این کشور برای مقابله با کرونا افزایش داد.


منبع:

1401/08/13
13:42:31
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب