تولید ۴ خودروی ایرانی در ونزوئلا

تولید ۴ خودروی ایرانی در ونزوئلا

کارت خوب: در ادامه تعمیق روابط ایران با ونزوئلا و همکاریهای ضد تحریمی دو کشور تولید 4 خودروی ایرانی در ونزوئلا کلید خورده است.


به گزارش کارت خوب به نقل از المیادین، برگزاری نمایشگاه علمی و فنآوری صنعتی در ونزوئلا نقطه عطفی در همکاریهای راهبردی ۲۰ ساله ایران با ونزوئلا به حساب می آید، چونکه نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا، اعلام نمود که در جهت همکاریهای دو کشور مقرر است ۴ خودروی ایرانی در ونزوئلا تولید شوند. وی افزود این خودرو ها موجب صرفه جویی اقتصادی برای مردم ونزوئلا خواهند شد چونکه مصرف سوخت آنها ۷ لیتر درهر ۱۰۰ کیلومتر است و مقرر است با قیمت ۱۲ تا ۱۶ هزار دلار به فروش برسند. این خودرو ها مقرر است در شرکت مشترک تازه تأسیس بین ایران و ونزوئلا مونتاژ شوند. مادورو اعلام نموده تجهیزات پزشکی همودیالیز با فنآوری صد در صد ایرانی طی ماههای آینده به ونزوئلا خواهد رسید. از سال ۲۰۲۰ و در سایه تحریم های شدید آمریکا، ایران و ونزوئلا در جهت توسعه همکاریهای خود به ویژه در زمینه پروژه های نفتی و مبادلات نفتی قدم برداشته و این اقدامات به کاهش تأثیر تحریم ها مقابل هر دو کشور منجر گردیده است.
مادورو از اقدام ایران در ارسال محموله های نفتی به ونزوئلا در سایه تحریم ها تقدیر نمود و گفت تحویل نفت تهران به کاراکاس کمک بزرگی به مردم ونزوئلا بوده است. ایران و ونزوئلا توانسته اند تا در مقابل فشار تحریم های غیر قانونی آمریکا مقاومت کنند و برای خنثی کردن اثرات آن به ویژه در زمینه نفتی با یکدیگر همکاری کرده اند.

1401/06/30
21:41:14
5.0 / 5
26
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب