پوتین:

روسیه به تعهدات خود در صادرات گاز پایبند است

روسیه به تعهدات خود در صادرات گاز پایبند است

کارت خوب: رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که شرکت انرژی گازپروم که تحت کنترل کرملین است، آماده انجام تعهدات خود در زمینه صادرات گاز است.


به گزارش کارت خوب به نقل از مهر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که شرکت انرژی گازپروم که تحت کنترل کرملین است، آماده انجام تعهدات خود در زمینه صادرات گاز است. به گزارش رویترز، پوتین روز سه شنبه بعد از سفر به تهران در جمع خبرنگاران اضافه کرد: گازپروم مسئولیتی در برابر کاهش ظرفیت حمل و نقل گاز همچون بستن یکی از جاده های عبوری از اوکراین به اروپا از راه کیف ندارد.
سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اظهار داشت: این توربین که از کانادا وارد شده و می خواهد بعداً به روسیه ارسال شود، مقرر است از سپتامبر آینده در خط «نورد استریم ۱» مورد استفاده قرار گیرد. ورود یا عدم ورود آن به روسیه، بر سطح عرضه فعلی گاز از «نورد استریم» تاثیر نمی گذارد. در همین رابطه سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اعلام نمود که دولت با شرکت یونیپر که متخصص واردات گاز است و به دنبال افزایش قیمت ها با چالش های مالی نگران کننده ای مواجه می باشد، در تماس است. یونیپر پیش تر اعلام نموده بود که از کل تسهیلات عرضه شده توسط بانک دولتی KfW به مبلغ دو میلیارد یورو بهره برده است و بر دشواری تخمین این مبلغ برای تأمین نیازهای شرکت تاکید کرده بود.


منبع:

1401/05/01
12:39:25
5.0 / 5
206
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب