گزارش مهر از یك كلاه برداری؛

سراب خانه دار شدن و اقامت در فرانسه

سراب خانه دار شدن و اقامت در فرانسه

کارت خوب: تبلیغ اقامت در فرانسه در سراسر شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف در رابطه با مهاجرت دیده می شود تبلیغاتی که رسما کلاه برداری است و سبب خروج سرمایه از کشور می شود.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر در بحبوحه شیوع کرونا در سراسر جهان سرمایه گذاری خارجی در فرانسه با کاهشی ۴۷ درصدی روبرو بوده است بطوریکه سرمایه گذاری خارجی این کشور از ۳۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسید، بنابراین رتبه این کشور از ۱۵ به رتبه ۱۸ تنزل یافت.
با این وجود وقتی نگاهی به آمارهای سرمایه گذاری خارجی در فرانسه می اندازیم سرمایه گذاری در حوزه هایی همچون مراقبت های بهداشتی، تحقیق و توسعه و انرژی های تجدید پذیر با افزایش قابل توجهی روبرو بوده، این در شرایطی است که سهام اصلی سرمایه گذاری مستقیم خارجی فرانسه برای اموری همچون صنعت تولید، املاک و مستغلات و کارهای مالی و بیمه ای در نظر گرفته شده است.
بیشتر سرمایه گذاران این کشور از آمریکا، آلمان بریتانیا، لوکزامبورگ، هلند و سوئیس هستند که بیش از ۵۰ درصد سرمایه گذاران خارجی این کشور را به خود اختصاص داده اند.
کاهش سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات فرانسه
در قوانین فرانسه به صراحت آمده است که سرمایه گذاران خارجی می توانند در املاک و مستغلات این کشور ثبت نام کنند بدین سبب امکان خرید ملک یا اجاره آن، ساخت اماکن صنعتی و تجاری و یا خرید بوسیله شرکتهای املاک وجود دارد.
بنابراین باتوجه به مجوزها و قانون جدید رشد و تحول کسب وکار که در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به تصویب رسیده سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات کم شده است چون به آسانی خطر سلب مالکیت اشخاص توسط مقامات محلی و ملی وجود دارد هر چند که مقامات فرانسه می گویند بابت این کار سریعاً غرامت به مالک پرداخت می شود.
کلاه گشاد اقامت بوسیله تمکن مالی در فرانسه
تبلیغ اقامت در فرانسه در سراسر شبکه های اجتماعی و وب سایت های مختلف در رابطه با مهاجرت دیده می شود بطوریکه این رسانه ها مدعی هستند که امکان خرید ملک در کشور فرانسه برای اتباع بیگانه و غیر مقیم وجود دارد، اما انجام این کار تضمین کننده دریافت کارت اقامت اروپا و گرفتن ویزای شنگن نبوده و تنها شما را به یک دارنده ملک در کشور فرانسه تبدیل می کند.
آنها می گویند اقامت تمکن مالی در فرانسه گزینه ای قانونی و تضمین شده است که می تواند در مدت زمان کمی منجر به گرفتن کارت اقامت قابل تمدید فرانسه و حوزه شنگن برای مهاجرین و اعضای خانواده شده و در نهایت به سایر امور قانونی نظیر افتتاح حساب بانکی بین المللی، خرید ملک در فرانسه و ثبت نام رایگان فرزندان در مؤسسات آموزشی این کشور منتهی شود.
اما واقعیت چیست؟
حجم عظیمی از تبلیغات توسط آژانس های هواپیمایی و دفاتر توریستی و اعزام دانشجو به فرانسه در حالی سراسر فضای شبکه های اجتماعی را فرا گرفته که در قالب این تبلیغات هر فرد می تواند برای خود و خانواده اش در ازای ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یورو اقامت تمکن مالی برای یکسال یا همان ویزا را گرفتن کند.
افراد باید برای دریافت اقامت تمام اسناد و مدارک بانکی و سرمایه گذاری، ملکی که بتواند توانایی مالی شأن را نشان بدهد به سفارت ارائه کنند، از جانب دیگر یک قرارداد اجاره نامه صوری هم لازم است تا وقتی که فرد وارد فرانسه می شود می تواند با آن خانه یا آپارتمانی را برای اسکان دریافت کند.
افراد علاوه بر قرارداد صوری، باید ۲۴۰۰ یورو نیز باردیگر پرداخت کنند و در صورتیکه موفق به گرفتن ویزای یک ساله فرانسه شوند باید به این کشور سفر کرده و کارت ها را از اداره مهاجرت فرانسه بسته به شهر و منطقه مورد نظر دریافت نمایند.
در این مرحله باردیگر باید افراد ۱۰۰۰ یورو کارت خودرا شارژ کنند و طبق قوانین فرانسه باید ۱۰ ماه بعد باردیگر برای تمدید آن مبادرت به عمل آورند بدین سبب دو راه پیش روی افراد وجود دارد: یا باید یک آپارتمان را در فرانسه خریداری کنند که به علت افزایش وحشتناک ملک در این کشور این امر تقریباً غیر امکان دارد، از جانب دیگر راه دوم این است که فرد به مناطق روستایی که عمدتا ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر دورتر از شهرهای بزرگ هستند مهاجرت کرده و در آن جا سکنی گزیند.
این امر یک نتیجه برای افراد خریدار به وجود می آورد آن هم اینکه احتمالاً فرد خریدار آخرین صاحب ملک باشد چون در صورت فروش دیگر هیچ فردی پیدا نمی گردد که این خانه روستایی را خریداری کند.
بد نیست بدانید در فرانسه و ایتالیا دولت برای جلوگیری از مهاجرت و حفظ بعضی مناطق خانه ها را به خارجی ها به قیمت یک یورو واگذار می کند، بنابراین برای تمدید تمکن مالی در این کشور و اثبات آن باید باردیگر یا یک میزان مشخصی از وجوه نقد یا اسناد سرمایه گذاری ملکی در ایران را به اداره مهاجرت فرانسه تحویل بدهید.
اما این همه داستان نیست بطوریکه بعد از ارائه اسناد یا در صورت خرید ملک در کشور فرانسه از فرد تقاضای حساب مالیاتی می شود بدین سبب باید حتما آنرا ارائه کرد و طبیعتاً افراد اگر اسنادی ارائه نمایند که بطورمثال پارسال ۵۰ یورو درآمد داشته داشته اند حساب شأن به علت خرید خانه غیرشفاف اعلام می شود و بلافاصله دولت فرانسه برای آنها نامه ای می فرستد که با عنایت به این که شما مقیم این کشور هستید باید برمبنای قوانین فرانسه مالیات همه درآمدها و املاک را پرداخت نمائید.
در این صورت فرد موظف است مابه التفاوت مالیات خودرا برمبنای قوانین فرانسه به حساب اداره مالیات این کشور واریز نماید، این امر به مثابه قرار گرفتن فرد در عمل انجام شده تلقی می شود چون باید بعنوان یک انسان قانونمند مالیات پرداخت کند، این در شرایطی است که هیچ گاه سایت ها و شرکت های مهاجرتی این مساله را به شما در هنگام درخواست ویزای فرانسه نمی گویند.
از طرف دیگر اگر فرد از پرداخت مالیات ممانعت ورزد از فرانسه اخراج خواهد شد و گزارش تخلف مالیاتی وی بعنوان یک فرد قانون گریز در کلیه اتحادیه اروپا ثبت می شود.
منبع:

1400/10/22
23:03:47
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آموزش , بانك , پرداخت , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب